اقتصاد و فناوری

کارخانه آب معدنی دنا آبی شد

کارخانه آب معدنی دنا در کهگیلویه و بویراحمد پس از هفت سال تعطیلی به همت ستاد اجرایی فرمان امام به چرخه تولید بازگشت و برای ۶۰ نفر نیز اشتغالزایی شد.

به گزارش  پایگاه خبری سلام بازار، مدیر عامل کارخانه آب معدنی چویل دنا ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از این کارخانه، با بیان اینکه بر اثر تعطیلی این کارخانه بسیاری از افراد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن مشغول به کار بودند بیکار شدند، گفت: این کارخانه با مدد و یاری ستاد اجرایی فرمان امام پس از هفت سال تعطیلی و بلاتکلیفی دوباره به چرخه تولید بازگشت.

جهان زابلی افزود: کمبود سرمایه در گردش و مشکلات مالی سبب تعطیلی این کارخانه شد و در سال جاری سرمایه درگردش مورد نیاز توسط ستاد، تامین و این کارخانه دوباره فعال شد.

وی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۳۰ میلیارد ریال برای تامین سرمایه در گردش کارخانه آب معدنی چویل دنا اختصاص داد.

زابلی افزود: در یک شیفت تولید این کارخانه هر ساعت پنج هزار بطری و در یک روز ۴۰ هزار بطری آب معدنی با کیفیت تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه نیاز استان با فعال شدن این کارخانه تامین می شود، گفت: همچنین برای دیگر استانها نیز تولید و با جذب سرمایه گذار برای صادرات به خارج از کشور نیز تلاش می شود.

زابلی تصریح کرد: این کارخانه مربوط به یک تعاونی با پنج هزار و ۴۰ نفر عضو در شهر سی سخت است که راه اندازی مجدد آن باعث امیدواری شده و فعال شدن یک شیفت این کارخانه برای ۱۳ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

وی افزود: این کارخانه دارای سه خط تولید و توانایی سه شیفت تولید در روز بوده که اکنون یک شیفت آن فعال است و برای راه اندازی شیفت دوم کارخانه ۳۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش نیاز است.

زابلی اظهار داشت: با راه اندازی شیفت دوم برای  ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار بازار، کارخانه قند یاسوج نیز با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به چرخه تولید باز می گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا