فرهنگ و هنر

همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش الگوی موفق استفاده نظام از ظرفیت حوزه علمیه است

مدیرحوزه‌های علمیه گفت: یکی از رسالت‌های حوزه های علمیه تأمین نیازهای نظام و انقلاب در مأوریت‌های محوله است که مصداق و الگوی موفق آن، همکاریهای حوزه و آموزش پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری سلام بازار به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه در دیدار امام جمعه و مدیرحوزه علمیه شهرستان کازرون اظهارکرد: همراهی امام جمعه با مدیرحوزه علمیه شهرستان یکی از برکات ارزشمندی است که شامل شهرستان کازرون شده است و این همراهی و اتفاق نظر آثار و برکات ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: در حال حاضر از ۳۰۰ طرح تحولی حوزه علمیه یکصد طرح در مرحله اجرا است، برنامه ۵ ساله، آمایش، نظام درختواره رشته‌ها، طرح‌های عمرانی و.. از جمله آن است.

وی افزود ؛یکی از طرح‌های موفق و عملیاتی همکاری حوزه و آموزش و پرورش است که خود دهها موضوع دیگر همچون؛ طلاب وظیفه، طلاب مدارس طرح امین، ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان را دنبال می‌کند.

آیت الله اعرافی، به همکاریهای حوزه و آموزش پرورش و ریل‌گذاری‌های انجام شده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲هزار طلبه وظیفه و هفت هزارمدرسه طرح امین در کشور فعال می‌باشند و هر سال بر تعداد آن نیز افزوده می‌گردد.

مدیر حوزه های علمیه  افزود: از این دست تفاهم‌نامه‌ها میان حوزه و نهادهای دیگر نظام وجود دارد که حوزه‌های علمیه متناسب با نیاز سایر دستگاه‌ها، طرح ها و اقداماتی را برنامه ریزی و ارائه می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا