ویژه ها

برای اولین بار در کشور؛  دستگاه شوینده سطل شیر  ساخته شد

خندانی، مخترع صنعت دامداری گفت: با توجه به اینکه یکی از معضلات بزرگ در صنعت گاو شیری مشکل شستشوی سطل گوساله و بهداشت تغذیه دام است، دستگاه سطل شویی طراحی کرده ایم که ۶۰ سطل گوساله را همزمان

علیرضا خندانی، دامپزشک و مخترع صنعت دامداری کشور در خصوص آخرین اختراعات خود به خبرنگار «بازار» گفت: عمده فعالیت و اختراعات بنده در حوزه صنعت دامداری است که شامل تجهیزات و همچنین در حوزه افزودنی های خوراک دام است.

خندانی افزود: با این وجود یکی از جدیدترین اختراعات بنده یک دستگاه سطل شوی گوساله است که برای اولین بار ساخته شده است.

وی در خصوص ویژگی های این دستگاه سطل شوی گفت: این دستگاه که برای اولین بار طراحی و تولید شده است ۶۰ سطل گوساله را در برنامه های مختلف می شوید.

یکی از معضلات بزرگ در صنعت گاو شیری مشکل شستشوی سطل گوساله و بهداشت تغذیه دام است. به همین دلیل این دستگاه در واقع می تواند مانند ظرفشویی خانگی عمل کند و سطل های شیر را بشوید

این مخترع کشور گفت: یکی از معضلات بزرگ در صنعت گاو شیری مشکل شستشوی سطل گوساله و بهداشت تغذیه دام است. به همین دلیل این دستگاه در واقع می تواند مانند ظرفشویی خانگی عمل کند و سطل های شیر را بشوید.

خندانی با بیان اینکه تولید این دستگاه سطل شوی به تولید انبوه رسیده است، افزود: مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این دستگاه یکسری مواد خارجی مثل پمپ که تکنولوژی های آن را در کشور نداریم، استیل تایوانی و غیره است که تقریبا به صورت روزانه قیمت این مواد اولیه تغییر می کند.

تولید افزودنی خوراک که مثل آنتی بیوتیک عمل می کند و جلوی کپک زدگی را می گیرد
این فعال صنعت دامداری در خصوص آخرین تولیدات و اختراعات خود در حوزه افزودنی ها نیز گفت: ما در مجموعه خود یک افزودنی خوراک تولید می کنیم که جلوی کپک زدگی خوراک را می گیرد. به خصوص اینکه کپک زدگی خوراک دام یکی از اصلی ترین معضلات این حوزه محسوب می شود.

این افزودنی خوراک به نحوی است که جلوی کپک زدگی را می گیرد؛ یعنی دقیقا مانند آنتی بیوتیک که ضد باکتری است این محصول هم جلوی رشد قارچ ها و کپک ها را می گیرد

وی ادامه داد: این افزودنی خوراک به نحوی است که جلوی کپک زدگی را می گیرد؛ یعنی دقیقا مانند آنتی بیوتیک که ضد باکتری است این محصول هم جلوی رشد قارچ ها و کپک ها را می گیرد.

خندانی در پایان گفت: الان صنعت دامداری کشور وضعیت چندان خوبی ندارد که عوامل بسیاری مانند «مشکلات اقتصادی، مسائل پیرامون نهاده ها، تحریم و غیره» بر این وضعیت موثر است.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا