گردشگری

روابط تحاری ایران و بلاروس توسعه می‌یابد

سفیر بلاروس در حاشیه افتتاحیه رویداد ساری ۲۰۲۲ گفت: بلاروس در بسیاری از محصولات همچون خشکبار و مواد غذایی مصرف‌کننده اجناس ایرانی است و از طرفی محصولات و فرآورده‌های صنایع چوب؛ مکانیزاسیون و ماشین‌آلات متنوع کشاورزی می‌تواند مورد مصرف مازندرانی‌ها باشد

به گزارش  پایگاه خبری سلام بازار، استاندار مازندران و سفیر بلاروس در جمهوری اسلامی ایران در حاشیه افتتاحیه رویداد ساری ۲۰۲۲ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو دیدار و بر ضرورت توسعه تجاری فی‌مابین و ارسال محصولات مازندران به بلاروس تأکید کردند.

سفیر بلاروس در سفر به مازندران و دیدار با استاندار مازندران گفت: در سفری که به مازندران داشتیم همراهان خوبی از استانداری و اتاق بازرگانی با ما همکاری داشتند، هر چند همکاری با اتاق بازرگانی مازندران مورد بحث اصلی ماست. با مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ نیز دیدار داشتیم و برای همکاری‌های مشترک تبادل‌نظر بسیار خوبی صورت گرفت.

دمیتری کالتسوف افزود: بین استان مازندران و استان گومل بلاروس رابطه خواهرخواندگی وجود دارد که نیاز به ارتقا و افزایش روابط اقتصادی این دو استان است، لذا پیشنهاد می‌کنیم ارتباط مجازی ویدئوکنفرانسی بین استاندار مازندران و استاندار گومل بلاروس برقرار شود تا زمینه‌های ارتباط تجاری بین دو استان کلید بخورد تا تعامل فعالان اقتصادی توسعه یابد.

وی اظهار کرد: روابط کاری و تجاری اتاق بازرگانی مازندران و گومل باید افزایش یابد که نیازمند برنامه‌ریزی‌های بیشتر و بهتری است. بلاروس در بسیاری از محصولات همچون خشکبار و مواد غذایی مصرف‌کننده اجناس ایرانی است و از طرفی محصولات و فرآورده‌های صنایع چوب؛ مکانیزاسیون و ماشین‌آلات متنوع کشاورزی می‌تواند مورد مصرف مازندرانی‌ها باشد. هر چند تأکید می‌کنیم با برگزاری ویدئوکنفراس از طریق اتاق‌های بازرگانی دو استان می‌توانیم شناخت بهتری از نیازهای دو کشور در استان‌های خواهرخوانده داشته باشیم.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا