گردشگری

تصویب اجرای  ۵۶ طرح سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در گلستان

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان از تصویب ۵۶ طرح سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در کمیسیون فنی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری استان خبرداد.

 به گزارش پایگاه خبری سلام بازار،رحمان فرمانی اظهارکرد: از ابتدای فروردین لغایت پایان خردادماه سال جاری ۵۶ فقره موافقت اصولی ایجاد تأسیسات گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر سه هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال انجام که پس از اخذ سایر مجوزهای لازم و اجرا و بهره‌برداری از آن حدود ۶۰۰ فرصت اشتغال در سطح استان فراهم می‌شود.

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان اضافه کرد: این طرح‌ها شامل ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی، دو هتل، دو مرکز تفریحی، سرگرمی و گردشگری، پنج مجتمع گردشگری، پنج سفره‌خانه سنتی، یک مهمان‌پذیر و یک واحد خانه مسافر در سطح استان است که در صورت اخذ استعلامات، به آن‌ها موافقت ایجاد برای گذراندن مراحل قانونی اعطا می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح‌ها طبق ضوابط و قوانین مصوب در شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در کمیسیون فنی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری استان بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

فرمانی با اشاره به این‌ که گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران و تسریع در اعطای مجوزهای لازم برای ایجاد تأسیسات گردشگری در سطح استان از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی است.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا