علمی و پزشکی

کنترل  هزینه گزاف برخی از داروها با اجرای طرح دارویار / اعمال محدودیت‌هایی کرونایی بر اساس رنگ‌ بندی شهرها

عین اللهی گفت: باطرح دارویار هزینه‌های گزاف برخی از داروها کنترل و هیچ نوع دارویی برای افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند افزایش پیدا نکرده است.

 به گزارش پایگاه خبری سلام بازار، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت گفت:  خوشبختانه علوم پزشکی در کشورمان از پیشرفته‌ترین علوم است و یکی از کشور‌های پیشرو در این زمینه محسوب می‌شویم.

او افزود: برای اجرای این طرح، حدود شش ماه، متخصصان و صاحب نظران توانمند عرصه داروی کشور، مطالعه و برنامه ریزی داشتند و بسته‌ای تهیه شده است تا بتوان ضمن بهبود کیفیت خدمت به مردم، هزینه‌های گزاف برخی از دارو‌ها کنترل شود و هدف این است که هیچ نوع دارویی برای افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند افزایش پیدا نکند و پوشش بیمه‌ای دارو‌ها افزایش پیدا کند و در برخی از موارد قیمت دارو‌ها کاهش پیدا کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: خوشبختانه با مصوبه مجلس شورای اسلامی و اختصاص حدود شش هزار میلیارد تومان نزدیک شش میلیون نفر زیر پوشش قرار گرفتند، اما هنوز یک و نیم میلیون نفر نسبت به این امر اقدام نکرده اند که در این راستا سه ماه فرصت داده شده است که همه مردم به صورت رایگان زیر پوشش بیمه قرار گیرند.تاریخ پزشکی ما مملو از ایثار‌های مختلف بوده و افتخارآفرینی پزشکان از دوران دفاع مقدس تا کرونا به‌خوبی دیده شده و داشتیم جمع زیادی از پزشکان را که در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و نسل‌های بعد از آنان در جبهه مبارزه با ویروس کرونا جان خویش را تقدیم کردند که نام و یاد تمامی این عزیزان را گرامی می‌داریم.

عین اللهی با بیان اینکه کشورمان همواره از پیشتازان پیشگیری و کنترل همه گیری کرونا محسوب می‌شود اظهار کرد: به همت دانشمندان توانمند و متخصص کشورمان، تا کنون شش مرکز تولید واکسن در ایران راه اندازی شده است.

او با بیان اینکه مهمترین مسئله‌ای که می‌توان با بیماری کرونا مقابله کرد واکسیناسیون است تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر موارد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا، از افرادی است که واکسن دریافت نکرده اند، بنابراین لازم است که عموم گروه‌های هدف، امسال حداقل یک دز واکسن یادآور را دریافت کنند.

او افزود: در صورت حضور بیمار مبتلا به کرونا در جامعه و بی توجهی به رعایت خود قرنطینگی، هر فرد می‌تواند ۱۸ نفر دیگر را به این بیماری مبتلا نماید، از سوی دیگر استفاده از ماسک مهم‌ترین نقش را در پیشگیری از ابتلا به بیماری دارد و توصیه می‌شود که عموم مردم در اماکن عمومی، وسائط نقلیه عمومی و مترو، فضای سربسته و مجالس از ماسک استفاده کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بسیاری از محدودیت‌ها با توجه به رنگ بندی شهرها، اعمال می‌شود و شهر‌هایی که به رنگ قرمز و نارنجی در می‌آیند، محدودیت‌های بیشتری نیز خواهند داشت اظهار امیدواری کرد: با همکاری موثر عموم مردم بتوانیم از این مرحله از همه گیری کرونا را نیز به زودی عبور کنیم.

بیشتر بخوانید

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا