فرهنگ و هنر

 تشریح آخرین وضعیت نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش / سه تا چهار هزار میلیارد تومان برای ارائه بسته غذایی کامل به دانش آموزان نیاز است

سخنگوی آموزش و پرورش به تشریح آخرین وضعیت نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه پرداخت.

 به گزارش پایگاه خبری سلام بازار، صادق ستاری فرد در ارتباط با زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: بررسی‌های آموزش و پرورش به اتمام رسیده است و نتایج پذیرفته شدگان نهایی از اوایل هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی گفت: سلامت دانش آموزان مسئله‌ای جدی است. طرح بسته امنیت غذایی دانش آموزان تحت عنوان «باغ» در دو استان به صورت پایلوت از انتهای سال تحصیلی گذشته برگزار شده و ۷۵ هزار دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند.

به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، در مهرماه این طرح را برای سه تا پنج میلیون دانش آموز مناطق محروم، روستایی، عشایری و مرزی اجرا خواهیم کرد.

ستاری فرد گفت:  تغذیه دانش آموزی از سال ۸۹ به این سو کم کم در نظام تعلیم و تربیت کنار گذاشته شد که با همراهی دولت و مجلس اعتبار خوبی برای این امر پیش بینی شد، نیاز داریم نهاد‌های حمایتی و انقلابی نیز وارد طرح شوند و در این راستا به ما کمک کنند. ۱۱۵۰ میلیارد تومان از یک محل و قریب به ۸۰۰ میلیارد تومان از محل دیگری بودجه لحاظ شده است لذا دانش آموزان نیازمند تمام استان‌ها تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

او افزود: حداقل سه تا چهار هزار میلیارد تومان برای ارائه بسته غذایی کامل به دانش آموزان نیاز است. امیدواریم در سال آینده این برنامه ذیل قانون برنامه هفتم توسعه پیش بینی و منابع پایداری برای آن تصویب شود.

به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش ، تغذیه دانش آموزی نقش مستقیمی در ایجاد موقعیت مناسب یادگیری دانش آموزان دارد و به رشد تحصیلی و جسمی دانش آموزان کمک می‌کند و می‌تواند بستر مناسبی برای برقراری عدالت تربیتی باشد. امیدواریم این حمایت در تخصیص بودجه نیز استمرار داشته باشد.

ستاری فرد گفت: این بسته شامل شیر غنی شده با ویتامین دی و نان غنی شده با روی است. در کنار این اقلام، تلاش می‌کنیم از ریزمغذی‌ها استفاده کنیم، به خصوص برای دانش آموزان دختر و در دوره ابتدایی و متوسطه اول. در سال‌های گذشته عمدتا روی چاقی تمرکز شده بود، در حالی که سوء تغذیه، تغذیه ناسالم و تغذیه ناکافی نیز باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا