اجتماعی و حوادث

طرح حامیم به دنبال ایجاد انسجام بین نخبگان دانشجویی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم با اشاره تاکید رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به موضوع جوانان گفت: با توجه به وجود جوانان نخبه در دانشگاه‌ها، طرح حامیم به دنبال ایجاد انسجام بین این نخبگان، از طریق ارایه آموزش‌های لازم می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری سلام بازار، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوروزی در نشست خبری طرح حلقه‌های میانی موحامیم که در سالن جلسات نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: بعد از شیوع کرونا به دلیل حضور نداشتن دانشجویان در دانشگاه، مجموعه‌های دانشجویی نیز گسسته شد،لذا یکی از هدف‌های طرح حامیم این است که جمع‌های دانشجویی را بار دیگر منسجم کند، که نقش فعال و جدی خود را ایفا نمایند.

وی مخاطب این طرح را  دانشجویان دغدغه‌مند و کنشگر که برای جامعه ملی و مذهبی خود آماده قدم برداشتن هستند ذکر کرد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم با اشاره به اینکه این طرح از ۱۹ مردادماه تا سوم شهریورماه با حضور دانشجویان دانشگاه‌های قم در مشهد اجرا خواهد شد.ادامه داد: دانشجویان در قالب سه گروه در این طرح شرکت می‌کنند و نخستین گروه که شامل ۱۲۰ تَن از دانشجویان دختر هستند، ۱۹ مردادماه اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه دومین گروه دانشجویان اعزامی را نیز ۱۱۰ تَن از دختران تشکیل می‌دهند یادآور شد: این گروه ۲۶ مردادماه و سومین گروه هم که ۱۱۵ تَن از دانشجویان پسر می‌باشند، ۲۷ مردادماه اعزام می شوند و این طرح تا سوم شهریورماه ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان این که برای این طرح سه نوع محتوی و آموزش معارفی در نظر گرفته شده که دانشجویان به اختیار خود می‌توانند یکی را انتخاب کنند و با ذکر این نکته که آموزش‌های مکمل و همچنین کلاس‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های معرفتی نیز بخش دیگر این طرح است گفت: این آموزش‌های تکمیلی در موضوع هایی مانند کار تشکیلاتی، جهاد تبیین، ارتباط موثر با دیگر دانشجویان، مدیریت رسانه و فضای مجازی و کرسی‌های آزاد اندیشی است.

وی افزود: با توجه به همزمانی انجام این طرح با ماه محرم، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی نیز بخشی از آن به شمار می‌آید.

نوروزی بیان کرد: محورهای طرح مذکور ناظر به خانواده و ازدواج، اخلاق فردی و اجتماعی و همچنین تاریخ تمدن است.

 

شرکت

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا