گزارش ویژه

ریزش قیمت طلا به پایین‌ترین سطح در ماه سپتامبر

تمرکز سرمایه گذاران روی سیاست های فدرال رزرو آمریکا و همچنین انتشار نخستین آمار مثبت از شاخص اعتماد مصرف کننده در این کشور، منجر به افزایش شاخص دلار و ریزش قیمت طلا شد.

به گزارش  پایگاه خبری  سلام بازار به نقل از بازار، تمرکز سرمایه گذاران روی سیاست های فدرال رزرو آمریکا و همچنین انتشار نخستین آمار مثبت از شاخص اعتماد مصرف کننده در این کشور، منجر به افزایش شاخص دلار و در نتیجه ریزش سنگین فلزات گرانبها در بازار به ویژه طلا شد.

در همین راستا، قیمت طلا به پایین ترین سطح ماه جاری یعنی ۱۶۲۳ دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح قیمت از آوریل ۲۰۲۰ به این سو بود. قیمت طلا همچنین امسال بیش از ۱۱ درصد سقوط کرده و این در حالیست که تورم در آمریکا و بیشتر کشورهای صنعتی به بالاترین حد خود طی بیش از ۴۰ سال گذشته رسیده است.

نمودار هفتی نشان می دهد که قیمت طلا طی چند هفته گذشته در یک روند نزولی قوی قرار داشته است. تنها طی سه هفته گذشته، قیمت طلا به صورت متوالی کاهش یافته است. همچنین، این فلز گرانبها اکنون به زیر سطح حمایت مهم خود در نقطه ۱۶۷۶ دلار که پایین ترین سطح در ۲۱ مارس بود، سقوط کرده است.

قیمت طلا همچنین به زیر تمام میانگین های متحرک سقوط کرده و بنابراین، قیمت احتمالاً به کاهش خود ادامه خواهد داد و فروشندگان سطح حمایت کلیدی را روی ۱۵۰۰ دلار هدف قرار می دهند که حدود ۸ درصد کمتر از سطح فعلی است. حد ضرر این معامله ۱۶۷۶ است.

ر

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا