گزارش ویژه

گذری در میان غرفه‌های یازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس قم/برگزاری نمایشگاه فرصتی مناسب برای انتقال مفاهیم ارزشی و پیام شهدا

کتاب دفاع مقدس و سیره شهدا تاثیر زیادی روی نسل نوجوان و جوان دارد/کتاب ها اگر مناسب با سن کودکان باشد در جذب آنها موثر است

گزارش از ندا فرمایشی : خبرنگار پایگاه خبری سلام بازار

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سلام بازار، در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در مجتمع امام خمینی(ره) قم، گفتگویی با چند تن از بازدیدکنندگان و مخاطبین داشتیم که در مجموع برگزاری نمایشگاه را فرصتی مناسب برای انتقال مفاهیم ارزشی می دادند.

یکی از بانوان حاضر در نمایشگاه به همراه فرزندانش در خصوص بازدید از غرفه ها می گوید: به نظرم اگر کتاب در مورد شهدا باشد تا بچه های من با زندگی شهدا آشنا شوند بهتر است.

وی گفت:با توجه به اینکه نمایشگاه دفاع مقدس هست فرزندان را آورده ام تا غرفه داران با معرفی کتاب ما را با آثاری که وجود دارد آشنا کنند؛ دختر بزرگم که کلاس دهم است تقریبا کتاب ها درباره خاطرات شهدا مناسب سنش بود.

این بانوی بازدیدکننده عنوان کرد:برای کودک کوچکم که کلاس دوم هست هنوز کتابی ندیدم ولی سعی می کنم خاطرات را با زبان کودکانه برای آنها تعریف کنم، مطالعه این کتاب ها مفید است، وقتی فرزندانم این کتابها را می خوانند خیلی درس می گیرند.

وی بیان کرد: گاهی می بینم دخترانم ماجرای کتاب ها را برای دوستان خود تعریف می کنند، این ها بسیار ارزش دارد و روی اخلاق خودشان نیز تاثیر می گذارد.

این مادر خانه دار اظهار کرد: اگر غرفه داران وقتی بازدیدکنندگان می آیند در مورد کتاب توضیح بدهند خیلی بهتر است و یا از موسیقی های حماسی در نمایشگاه استفاده می شد بهتر بود.

یکی دیگر از بازدیدکنندگان می گوید: من کتاب شهید دل آذر را میخواندم، حتی انیمنشن را برای فرزندانم تهیه کرده ام که بسیار موثر است.

این مادر گرامی بیان کرد: خواندن این کتاب ها برای فرزندان بسیار موثر است و با شهدا اشنا می شوند و از سبک زندگی آنها درس می گیرند، گاهی عده ای تصور می کنند کتاب‌های دفاع مقدس باعث خشونت در فرزندان می شود در حالی که این گونه نیست.

وی گفت: این کتاب ها بسیار اثر گذار است، البته این هنر نویسندگان است که به گونه ای قلم بزنند تا اثرگذار باشد و جوانان و نوجوانان را جذب کند، من تاثیر این آثار را می بینم و فرزندانم دوست دارند با هم به صورت خانوادگی به راهیان نور برویم، کودکانم همه اهل کتاب هستند و از آثاری مثل شهیدان و زندگی میرزاکوچک خان خیلی خوششان آمده است.

یکی از دانش آموزان پسر دوره متوسطه نیز در بازدید از غرفه ها می گوید: من زندگی شهید متوسلیان را بسیار دوست دارم و کتاب شهید زین الدین را هم به خوانندگان و علاقه مندان معرفی می کنم، همچنین کتاب کف خیابان و زندگی شهید جهرمی زیباست.

وی بیان کرد: زندگی شهیدان پر از زیبایی و درس است اگر کتاب های مناسبی نوشته شود می تواند همه را جذب کند، رهبری می فرمایند جوانان باید کتاب بخوانند و با کتاب اشنا شوند.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا