ورزشی

آغاز بازی‌های دور برگشت لیگ برتر فوتبال با انجام ۳ دیدار در  روز پنج شنبه

بازی‌های دور برگشت لیگ برتر فوتبال با انجام ۳ دیدار روز پنج شنبه آغاز می‌شود و استقلال در اصفهان به مصاف تیم سپاهان می‌رود.

 به گزارش پایگاه خبری سلام بازار، بازی‌های هفته شانزدهم دور برگشت لیگ برتر فوتبال با انجام ۳ دیدار روز پنج شنبه شروع می‌شود و مابقی دیدار‌ها در روز‌های جمعه و شنبه برگزار خواهد شد.   با توجه به برگزاری جام جهانی در فصل پاییز، مسابقات لیگ برتر فوتبال  به مدت ۵۰ روز تعطیل شد به همین علت بازی‌های نیم فصل دوم با وقفه ۱۳ روزه آغاز شد. همچنین  تیم پرسپولیس قهرمان نیم فصل شد، اما این تیم به خوبی می‌داند که اکنون جام قهرمانی را نمی‌گیرد و باید برای رسیدن به جام با مدعیان جدی همانند استقلال، سپاهان، گل گهر و حتی تراکتور تا پایان فصل  رقابت کند و کار سختی پیش رو دارد.

مس رفسنجان – نساجی مازندران/ روز پنج شنبه ساعت ۱۵

تیم مس رفسنجان توانست با برد برابر تیم پیکان نیم فصل اول را به پایان ببرد و با ۲۲ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار بگیرد.

تیم مس رفسنجان می‌خواهد با برد برابر تیم نساجی مازندران اولین گام خود را در بازی‌های نیم فصل دوم محکم بردارد و وضعیتش را در جدول رده بندی سروسامان بدهد.

شاگردان ربیعی با ۴ گل خورده مستحکم‌ترین خط دفاع را در اختیار دارند و آن‌ها می‌خواهند همین روند خوب خود را در نیم فصل دوم ادامه بدهند و به جایگاه خوبی در پایان فصل برسند.

در آن طرف، تیم نساجی مازندران با شکست سنگین برابر تیم پرسپولیس نیم فصل اول را به پایان برد و با ۲۰ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار گرفت.

شاگردان مطهری می‌خواهند با برد برابر تیم مس رفسنجان شکست هفته پانزدهم را جبران کرده و ۲، ۳ پله در جدول رده بندی صعود کنند، اما کار سختی برابر مستحکم‌ترین خط دفاع لیگ  پیش رو دارند.

۲ تیم هنوز فعالیت خود را در نقل و انتقالات شروع نکردند و فقط مسعود شجاعی از تیم نساجی جدا شد و به تیم هوادار پیوست. احتمال دارد گادوین منشا هم از تیم مس رفسنجان جدا شود و به تیم دیگری برود.

بازی رفت این ۲ تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

ملوان انزلی- پیکان تهران/ روز پنج شنبه ساعت ۱۵

تیم‌های پایین جدول ملوان بندرانزلی و پیکان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر می‌روند.

قو‌های سپید انزلی با برد برابر تیم ته جدولی نفت مسجد سلیمان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال را به پایان رساندند و با ۱۵ امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفتند.

شاگردان زارع ۵ هفته در لیگ برتر فوتبال شکست نخوردند و آن‌ها می‌خواهند با برد برابر تیم پیکان روند شکست ناپذیری خود را ادامه بدهند و از انتهای جدول فرار کنند.

تیم ملوان با وجود اینکه  در جام حذفی برابر تیم نفت مسجد سلیمان شکست خورد، اما احتمالا این تیم شمالی  به علت استفاده  حریف از بازیکن غیر مجاز به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها صعود می‌کند.

در آن طرف، تیم پیکان با شکست برابر تیم مس رفسنجان دور رفت لیگ برتر فوتبال را به پایان برد و با ۱۶ امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول رده بندی قرار دارد.

خودروسازان با ۷ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر فوتبال را در اختیار دارند و آن‌ها کار سختی در انزلی برابر ملوان پیش رو خواهند داشت.

تیم پیکان در بازی با ملوان چند بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد و با کمبود بازیکن مواجه است. امیر شبانی و غلامرضا ثابت  ایمانی به علت محرومیت و مجتبی حقدوست، فرهاد کرمانشاهی، امیر حسین عزیزی، دانیال جهانبخش و یکی، ۲ بازیکن دیگر به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم خود در این بازی نیستند و حسینی امیدوار است که بازیکنان جوان بتوانند جای خالی نفرات اصلی را پر کنند.

بازی رفت ۲ تیم با برد یک بر صفر تیم پیکان به پایان رسید.

سپاهان – استقلال/ روز پنج شنبه ساعت ۱۶:۳۰

تیم فوتبال سپاهان با برد برابر تیم مس کرمان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال را به پایان برد و با ۲۷ امتیاز و به لطف تفاضل گل بالاتر نسبت به استقلال در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد.

طلایی پوشان اصفهان با هدایت مواریس نتوانستند انتظارات هواداران خود را برآورده کنند و آن‌ها قصد دارند با برد برابر استقلال شروع طوفانی در نیم فصل دوم داشته باشند.

شاگردان مورایس در بازی رفت توانستند تیم استقلال را در ورزشگاه آزادی شکست بدهند و در بازی برگشت هم می‌خواهند برد خود را تکرار کنند تا همچنان در کورس رقابت مدعیان قهرمانی باقی بمانند.

در آن طرف، تیم استقلال با شکست برابر تیم تراکتور نیم فصل اول را به پایان رساند و با ۲۷ امتیاز و تفاضل گل پایین نسبت به سپاهان در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار گرفت.

البته آبی پوشان با برد در جام حذفی توانستند شکست برابر تراکتور را در لیگ برتر فوتبال جبران کنند و به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه یابند.

شاگردان ساپینتو در خارج از خانه نتایج بهتری کسب کردند و آن‌ها می‌خواهند با برد برابر سپاهان در اصفهان  روند خوب خود را در خارج از خانه ادامه بدهند و شکست دور رفت را جبران کنند و اختلاف امتیاز خود را با پرسپولیس صدرنشین رقابت‌ها کاهش بدهند.

 سید حسین حسینی دروازه بان استقلال در بازی با تراکتور از ناحیه کشاله ران دچار آسیب دیدگی شده است و با توصیه پزشکان عصا به دست راه می‌رود و او به همراه کاروان تیم به اصفهان نمی‌رود تا به فیزیوتراپی بپردازد. به هر حال غیبت حسینی در بازی با سپاهان به دغدغه اصلی ساپینتو تبدیل شده و علیرضا رضایی گلر آبی‌ها در نقش جهان خواهد بود.

علاوه بر این، عارف غلامی و حسین مرادمند به دلیل مصدومیت و روزبه چشمی به علت محرومیت قادر به همراهی تیم خود در این بازی نیستند.

سجاد شهباززاده مهاجم استقلال  چهره ویژه این بازی است و او مقابل سپاهان تیم سابقش قرار می‌گیرد و می‌خواهد خودش را به طلایی پوشان ثابت کند.

جدال مورایس و ساپینتو  مربیان پرتغالی ۲ تیم در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود و باید دید کدامیک می‌توانند بر دیگری غلبه پیدا کنند.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا