گردشگری

نمایشگاه قاین، ویترین هنر اقوام ایرانی

نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی به مناسبت هفته فرهنگی در قاین دایر شده و تا ۳ بهمن دایر است.

 به گزارش پایگاه خبری سلام بازار به نقل از باشگاه خبرنگاران، چند روزی است که سالن زعفرونی قاین میزبان هنرمندان بیش از ۱۰ استان است که صنایع دستی خود را عرضه می‌کنند.

نمایشگاه صنایع دستی قاین با ۸۲ غرفه در این شهر فعالیت خود را آغاز کرده و مردم نیز استقبال خوبی از این نمایشگاه داشته اند.

این نمایشگاه به مناسبت هفته فرهنگی خراسان جنوبی برپا شده است.

از تنوع محصولات تا اصالت صنایع دستی ایرانی

یکی از بازدید کنندگان این نمایشگاه گفت: تنوع بالای محصولات و فروش بی واسطه از جمله مزایایی است که این نمایشگاه دارد و افراد را به آن جذب می‌کند.

او افزود: از جمله دیگر مزایای این نمایشگاه می‌توان به حضور اقوام مختلف ایرانی در آن اشاره کرد که سبب شده است مشتریان با انواع و اقسام صنایع دستی ایرانی آشنا شوند.

یکی از غرفه داران حاضر در این نمایشگاه با اشاره به اصالت صنایع دستی اقوام مختلف ایرانی عنوان کرد: یکی از محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه می‌کنم، مهر اصالت سازمان یونسکو را دریافت کرده است.

یکی از صنعتگران قاینی نیز که در این نمایشگاه حضور دارد بیان کرد: نماد و سمبل صنایع دستی شهرستان قائنات سفره آردی است که در این نمایشگاه نیز عرضه کرده ایم.

اختصاص ۵۰ غرفه به هنرمندان سایر استان ها

عباس زاده رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه حمایت از صنعتگران شهرستانی و استانی بوده است.

او افزود: از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه در هفته فرهنگی می‌توان به معرفی صنایع دستی اقوام مختلف ایرانی اشاره کرد.

روشنی مدیر این نمایشگاه نیز گفت: از ۸۲ غرفه فعال در این نمایشگاه، ۳۲ غرفه به هنرمندان شهرستانی و ۵۰ غرفه نیز به هنرمندان سایر استان‌ها اختصاص یافته است.

او ادامه داد: این نمایشگاه تا سوم بهمن در قاین دایر است.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا