ویژه ها

برگزاری مسابقات مرحله کشوری معارفی قرآن در قم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: شرکت کنندگان در بخش معارفی مسابقات بین المللی قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در چهار مرحله بیش از ۳۰ هزار نفر بودند که در مرحله نهایی کشوری در قم ۷۴ نفر از خواهران و برادران رقابت  خواهند کرد. 

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری سلام بازار،حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری روز سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاان اظهار داشت: این دوره از مسابقات از شنبه هشتم بهمن لغایت سه‌شنبه ۱۱ بهمن در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: آزمون کتبی برای تمامی رشته‌ها ساعت ۱۵ روز شنبه هشتم بهمن ماه ترتیب خواهد یافت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم ابراز داشت: در آستانه چهل و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم امسال ابتکار جدیدی طرح ریزی و بخش معارفی مسابقات به قم واگذار شد.

اسکندری افزود: برای اولین بار سازمان اوقاف و امور خیریه به بحث‌های محتوایی قرآن ورود کرده و صرفا به صوت و لحن و قرائت توجه نشده‌است.

وی گفت: امید است در سال‌های آینده شاهد برگزاری بخش معارفی بین المللی در قم باشیم.

اسکندری اظهار داشت: امسال علاوه بر بخش معارفی قرآن، بخش‌های معارفی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نیز مطرح است و استقبال خیلی خوبی از آن صورت گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم بیان کرد: مسابقات قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در بخش معارفی با بخش صوت و لحن بسیار متفاوت است و رویکرد خاصی دارد و افراد اهل مطالعه تحقیق و پژوهش می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

وی بیان کرد: امسال مسابقات بخش معارفی در سطح ملی است و امیدواریم در سال‌های آینده به سطح بین المللی برسد.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا