علمی و پزشکی

انجام بیش از ۲ میلیون دز واکسیناسیون و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت رایگان در مناطق صعب العبور عشایری و روستایی

سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای رزمایش جهاد دامپزشکی تاکنون بیش از ۲ میلیون دز واکسیناسیون و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت رایگان در مناطق صعب العبور عشایری و روستایی ارایه شده است.

به گزارش پایگاه خبری سلام  بازار، امین اسدی سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای رزمایش جهاد دامپزشکی تاکنون بیش از ۲ میلیون دز واکسیناسیون و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت رایگان در مناطق صعب العبور عشایری و روستایی ارایه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

اسدی با بیان اینکه رزمایش جهاد دامپزشکی در ۲۲ استان کشور در حال اجراست افزود: اکنون شهرستان دشتی استان بوشهر یکی از مناطق عملیاتی این رزمایش است که تیم‌های قرارگاه محرومیت زدایی سازمان دامپزشکی کشور و بسیج سازندگی سپاه در حال اجرای آن هستند.

وی اظهارداشت: این عملیات برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های شایع تب برفکی و سیاه زخم در حال انجام است که طی دو روز بالغ بر ۵۰ هزار راس دام ایمن سازی شده‌اند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم این رزمایش در نیمه دوم بهمن ماه در یکی دیگر از شهرستان‌های صعب العبور استان بوشهر با بیش از ۳۵۰ هزار راس دام ادامه می‌یابد.

سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: البته در کنار این رزمایش دوره‌های آموزشی برای دامداران جهت رعایت بهداشت دام، فراورده‌های خام دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ارایه می‌شود.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا