اجتماعی و حوادث

۱۵دستگاه اتوبوس به حمل و نقل شهری قم افزوده می شود / مباحث مختلف فرهنگی و زیست محیطی در تمامی طرح های شهرداری مطرح است

شهردار قم عنوان کرد: در زمینه حمل و نقل شهری اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و 354 دستگاه اتوبوس در 21 خط حمل و نقل شهروندان را انجام می دهند، بعد از کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی به 8 درصد رسید که آن را به 11 درصد و همچنین در ادامه به 18 درصد می رسانیم، 100 دستگاه اتوبوس خریداری شده است که 15 دستگاه به شهرداری قم تحویل داده می شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سلام بازار،  سید مرتضی سقائیان نژاد امروز یکشنبه  نهم بهمن ماه در حمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ ، ۲۳ مرحله با رقم ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افتتاحیه انجام شد، امسال بودجه شهرداری ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بسته شد که هزار میلیارد اضافه بر آن به بودجه رسیدیم و ممکن است تا پایان سال این بودجه به ۶ هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: بیش از ۵ هزار میلیارد ریال تا آخر سال پروژه داریم که افتتاح می شود، در کشور تنگاهایی که داریم ولی علی رغم مشکلاتی که وجود دارد کار خود را دنبال می کنیم، در کمتر شهری طرح های عمرانی به صورت یکپارچه در حال انجام است.

شهردار قم بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته ۳۵ تقاطع غیر همسطح تا سال ۱۴۰۴ در شهر قم احداث می شود که ۱۶ تقاطع به بهره داری رسیده است، این ۳۵ تقاطع در ۵ مسیر و محور توزیع می شود که در محور فردوسی ۱۱ تقاطع باید داشته باشیم.

 ۱۵دستگاه اتوبوس به حمل و نقل شهری قم افزوده می شود

سقائیان نژاد عنوان کرد: در زمینه حمل و نقل شهری اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و ۳۵۴ دستگاه اتوبوس در ۲۱ خط حمل و نقل شهروندان را انجام می دهند، بعد از کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی به ۸ درصد رسید که آن را به ۱۱ درصد و همچنین در ادامه به ۱۸ درصد می رسانیم، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده است که ۱۵ دستگاه به شهرداری قم تحویل داده می شود.

 شهرداری نسبت به موضوعات دینی و معنوی شهر قم توجه دارد

 وی با تاکید بر اینکه قم در مسیر تحول است، ادامه داد: این تحول به معنای توسعه معنا می شود که برای رسیدن به پیشرفت مباحث ما تغییر می کند و اینکه باید اثرگذاری در زمینه معنویت شهرمان داشته باشیم.

شهردار قم بیان کرد: پیوند فرهنگی یعنی رعایت های امور موضوعات مختلف که رفتار و کردار در قالب فرهنگی رعایت شود و هر پروژه ای پیوست فرهنگی خود را دارد چون فرهنگ، آداب و رسوم و داشته هایی است که در وجود ما است.

سقائیان نژاد همچنین بیان کرد: در طرح مترو فقط مشکل واگن داریم و دو ایستگاه کاملا آماده هستند و بقیه ایستگاه ها نیز بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

محرومیت‌زدایی از مناطق محروم شهر قم مورد تاکید شهرداری است

وی عنوان کرد: در منطقه دو اقدامات خوبی انجام شده است و به مرور از محرومیت خارج می شود ولی برای منطقه ۶ باید اقدامات بیشتری انجام شود که بودجه این منطقه افزایش پیدا کرده است.

شهردار قم گفت: منطقه ۱و۴ از جمله مناطق شهری برخوردار هستند وبخشی از بودجه این دو منطقه به مناطق محروم اختصاص پیدا می کند، در مناطق ۸ گانه قم سرانه ورزشی مورد توجه قرار گرفته و آسفالت در مناطق محروم چند برابر نقاط برخوردار است.

شهردار قم‌ در ادامه این نشست خبری پاسخگوی سووالات خبرنگاران بود.

سقائیان ‌نژاد در پاسخ به سووالی در مورد پیوست فرهنگی طرح های شهرداری گفت: بر اساس نوع کار، پیوست فرهنگی به گونه ای تعریف می شود که رعایت مباحث رفتاری و سنت در طرح ها رعایت شود و هر طرحی پیوست فرهنگی خودش را دارد.

وی ادامه داد: مباحث مختلف فرهنگی و زیست محیطی در تمامی طرح های شهرداری مطرح است و همه طرح ها، هم‌ پیوست زیست محیطی و هم پیوست فرهنگی دارد.

وی بیان کرد: در بودجه شهرداری، توازن منطقه ای را داریم و درآمد از مناطق برخوردار دریافت و در مناطق ۲ و ۶ که محروم‌تر هستند هزینه می شود، اکنون شرایط منطقه ۲ بهتر شده ولی هنوز منطقه ۶ نیازمند رسیدگی است که بودجه آن بیش از ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته اضافه شده است.

شهردار قم در پاسخ به سووالی در مورد روابط خود و شورای اسلامی شهر گفت: روابط من و شورای شهر باعث شده محکم کار خود را دنبال کنیم و این طور نیست که اختلافات سلیقه ای وجود نداشته باشد اما اختلافات بنیادین با شورا ندارم.

وی ادامه داد: بین شورا و شهرداری وحدت رویه وجود دارد و ما به جایی نرسیده ایم که بحث جدایی بنده از شهرداری قم وجود داشته باشد.

شهردار قم در ادامه بیان کرد: هر سال بودجه را به شورا می دادیم و جزییات آن را اعلام می کنیم و شورا حق بررسی و تصویب دارد و در زمینه بودجه سال آینده اختلافی را شاهد نیستیم.

وی در پاسخ به سووالی در مورد استخدام در شهرداری قم بیان کرد: امسال برای ۸۰ نفر مجوز گرفتیم و در مقطع فعلی ۵۰ نفر جذب می کنیم.

سقائیان نژاد همچنین افزود: در ذهن خودم ذره ای برای نمایندگی مجلس از قم فکر نمی‌کنم چون آدم سیاسی نیستم و در مسائل سیاسی ورود نمی کنم و فقط و فقط قصد امیدآفرینی به مردم را داریم.

شهردار قم در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا در مورد چرایی حمایت نشدن تیم های ورزشی توسط شهرداری اظهار داشت: در زمان گذشته تیم ها در ورزش قهرمانی و حتی در سطح ملی توسط شهرداری ها حمایت می شدند اما سیاست وزارت کشور و سازمان شهرداری های کشور رفتن به سمت ورزش‌های همگانی و کمتر رفتن به سمت ورزش قهرمانی است.

سقائیان نژاد افزود: البته این سخنان به این معنی نیست که شهرداری ها نتوانند در ورزش قهرمانی ورود کنند اما تیم های ورزشی خرج و مخارج خاص خود را دارند و با تصویب شورای شهر قرار است در حوزه ورزش به سمت ورزش عمومی که جمعیت بیشتری را درگیر می کند برویم.

وی ادامه داد: یکی از سالن های ورزشی شهرداری را به کشتی اختصاص دادیم و چون برخی مناطق شهری قم استعداد خوبی در برخی رشته ها دارد سالن ورزشی منطقه ۶ خود را به صورت کامل به کشتی اختصاص دادیم البته کمک به تیم ها از طریق شهرداری انجام می شود و در بسکتبال با ویلچر و برخی رشته های دیگر کمک هایی می‌کنیم.

سقائیان نژاد در پاسخ به دیگر سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر چگونگی حمایت از اقشار محروم در شهرداری قم بیان کرد: بتازگی برای جانبازان و نابینایان مصوبه ای داشتیم که تخفیف هایی از نطر حمل و نقل و تسهیلات رفاهی شهر داشته باشیم و در حال ورود به فاز اجرایی است و اقشار مختلف را در نظر می‌گیرد.

وی ادامه داد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تخفیف ها و معافیت هایی را در شهرداری دارند که در حال اجراست.

شهردار قم همچنین بیان کرد: در طرح مترو فقط مشکل واگن داریم و دو ایستگاه کاملا آماده هستند و بقیه ایستگاه ها نیز بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا