فرهنگ و هنر

برگزیدگان جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند

آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در عرشه ناو شهید رودکی عسلویه با حضور فرمانده کل سپاه و با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سلام بازار ، بر اساس رأی داوران جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در بخش بهترین پژوهش نقد، سیدمحمد سلیمانی تقدیر و شیرین زارع پور برگزیده این بخش شد، همچنین فروز باوفا نیز در بخش پایان‌نامه تقدیر و امیرعباس محمدی فشارکی به‌عنوان برگزیده معرفی شد.

الناز سعادت دوست، حسین رسولی، سعید خیری، آراز جعفرپور، سروش کشاورز و آنیسا هراتی پور به عنوان برگزیده در بخش نسل روایت (جایزه شهید محسن حججی) معرفی شدند.

در بخش چشم‌انداز فیلم‌های کوتاه با هزینه کم این جشنواره نیز جمال احمدی و محمد علیزاده برگزیده شدند و جایزه فیلم بلند اقتصادی (با هزینه کم) هم به محمدحسین حقیقت تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم داستانی کوتاه نسل روایت اثری برگزیده نشد اما محمد مجید پور برگزیده مستند کوتاه شد اما در بخش پویانمایی نسل روایت، معصومه عرب خانی تقدیر و احمد حیدریان برگزیده شد و جایزه امیدبخش ترین فیلم بخش نسل روایت هم به فاطمه قربانعلی اهدا شد.

در بخش جهان بدون اسرائیل (جایزه شهید عماد مغنیه)، در قسمت مستند بلند، از احسان شادمانی و عامر شمالی تقدیر شد و جایزه بهترین مستند بلند هم به عبدالرضا پناهی داده شد.

همچنین در قسمت فیلم کوتاه از مصطفی آقا محمدلو و فرهاد حاجی عباسی تقدیر شد و جایزه بهترین مستند کوتاه نیز به مسعود وهاج رسید و در این بخش در قسمت پویانمایی احمد حیدریان برنده جایزه شد.

و اما در بخش دفاع مقدس (جایزه رسول ملاقلی‌پور) در قسمت پویانمایی سیدمحمد پیش‌نمازی برنده اعلام شد.

در قسمت بهترین مستند کوتاه نعمت‌الله سر گلزایی برگزیده شد و در قسمت بهترین فیلم داستانی کوتاه از محمد پایدار تقدیر و علی ثقفی برگزیده شد.

جایزه بهترین مستند نیمه بلند نیز به روح‌الله اکبری رسید و جایزه بهترین مستند این بخش نیز به محمد سلیمی راد اهدا شد.

در قسمت بهترین فیلمنامه فیلم بلند نیز هادی حجازی فر و ابراهیم امینی برای فیلم «موقعیت مهدی» برگزیده شدند و جایزه کارگردانی بهترین فیلم نیز به محمدحسین لطیفی برای فیلم «غریب» اهدا شد.

و در بخش اصلی (جایزه شهید قاسمی سلیمانی)، برگزیدگان به این شرح اعلام شدند: جایزه بهترین مستند بلند: حسین الهام و سمیه ذاکری خطیر تقدیر شدند.
جایزه بهترین مستند نیمه بلند: مهدی آخوندزاده، جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه: میثم ملکی پور (حسین دارابی، تقدیر)، بهترین مستند کوتاه: نعمت‌الله سر گلزایی، بهترین پویانمایی: سیدمحسن پور محسنی شکیب، جایزه بهترین سریال: زیاد علی (حارص القدس)،جایزه بهترین فیلم اول: لیلی عاج (سرهنگ ثریا)، جایزه بهترین جلوه‌های ویژه: حسن نجفی (دسته دختران)، جایزه بهترین فیلمبرداری: عبدالله عبدی نسب (غریب)، جایزه بهترین صدابرداری: روح‌الله حدپور سراج (موقعیت مهدی)، جایزه بهترین طراحی گریم: شهرام خلج (غریب)، جایزه بهترین طراحی صحنه: محسن خدابخشی (اتاقک گلی)

در این بخش جایزه بهترین موسیقی متن به مسعود سخاوت دوست (موقعیت مهدی)، جایزه بهترین بازیگر زنبه ژاله صامتی (سرهنگ ثریا) و ژیلا شاهی (موقعیت مهدی، تقدیر)، جایزه بهترین بازیگر مرد مهدی نصرتی (ضد)، تورج الوند (اتاقک گلی، تقدیر)، جایزه بهترین فیلمنامه به حسین تراب نژاد (ضد)، جایزه بهترین کارگردانی اول به محمد عسکری (اتاقک گلی)، جایزه بهترین کارگردانی به هادی حجازی فر (موقعیت مهدی) رسید.

همچنین جایزه تهیه‌کنندگی بهترین فیلم به حامد عنقا (غریب) و جایزه ویژه دبیر جشنواره به هادی محمدپور (های پاور) اهدا شد.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا