گردشگری

راه‌اندازی بازارچه تورهای گردشگری نوروزی در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی یزد از راه‌اندازی بازارچه تورهای گردشگری نوروزی در این شهر میراث جهانی همزمان با نوروز 1402 خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری سلام بازار به نقل از خبرگزاری فارس احمد آخوندی صبح امروز در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود استان‌های نیمه جنوبی کشور در نوروز امسال با استقبال گردشگران مواجه باشند، اظهار کرد: با توجه به سردی هوا و اینکه استان یزد هم یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است، قطعاً با استقبال گردشگران روبرو خواهد شد.

وی افزود:‌ امسال با توجه به تقارن بهار طبیعت با ماه مبارک رمضان و حفظ حرمت این ماه، توجه به اعتقادات مذهبی و آداب‌ و رسوم مردم استان یزد از اولویت‌های نوروز ۱۴۰۲ خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان  تصریح کرد: با توجه به پیشینه فرهنگی یزد و زیست مؤمنانه مردمان این شهر، برای احیای فرهنگ دارالعباده در رمضان باید برنامه‌ریزی خاصی انجام شود و در کنار توسعه گردشگری یزد به حفظ موازین اسلامی، فرهنگی و در نظر گرفتن تمام چارچوب‌های دین توجه شود.

آخوندی همچنین خواستار مدیریت تورهای گردشگری استان در ایام نوروز شد و تصریح کرد: مقرر شد بازارچه تورهای گردشگری نوروزی در اماکن پربازدید یزد راه‌اندازی شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی یزد همچنین از هماهنگی با پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی استان برای برخورد با تورهای غیرمجاز خبر داد و تأکید کرد با این تورها به ‌شدت برخورد خواهد شد.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا