اجتماعی و حوادث

دستگیری بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل موثر در حوادث اخیر مدارس

وزارت کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل موثر در حوادث اخیر مدارس شناسایی، دستگیر و مورد تحقیق قرار گرفتند.

وزارت کشور در بیانیه شماره ۴، جزئیات جدیدی از نتایج بررسی‌ها درباره برخی مسائل پیش‌ آمده در مدارس منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی اطلاع رسانی‌های قبلی با موضوع وقوع رخداد‌هایی دربعضی از مدارس و ایجاد عوارضی در تعدادی از دانش آموزان کشور لازم است به اطلاع مردم شریف برسانیم که با تلاش‌ها و همکاری دستگا‌ه‌های اطلاعاتی، انتظامی و تخصصی به نتایج دیگری دست یافته‌ایم که جهت تنویر افکار عمومی اهم آن به اطلاع رسانده می‌شود:

۱- طبق آخرین گزارشات دریافتی در استان‌های تهران، قم، زنجان، خوزستان همدان. فارس، گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان وخراسان رضوی بیش از ۱۰۰ نفر از عوامل موثر در حوادث اخیر مدارس شناسایی، دستگیر و مورد تحقیق قرار گرفتند.

بررسی اولیه نشان می‌دهد:

الف) تعدادی از این موارد، مشتمل بر افرادی است که از روی شیطنت یا ماجراجویی و با هدف تعطیلی کلاس درس و تحت تاثیر فضای روانی ایجاد شده دست به اقداماتی نظیر استفاده از مواد بدبو و بی‌خطر و… زده‌اند که ضمن تذکر لازم، تحقیقات قانونی از این دسته از افراد تاحصول اطمینان و کسب نتیجه نهایی ادامه دارد.

ب) در بین دستگیر شدگان افرادی با انگیزه‌های معاندانه و با هدف ایجاد رعب و وحشت درمردم و دانش‌ آموزان و برای تعطیلی مدارس و ایجاد بدبینی نسبت به نظام وجود دارند که تحقیقات از این افراد جنایتکار از جمله کشف ارتباط احتمالی آنان با سازمان‌های تروریستی منافقین و… مورد تحقیق و بررسی است.

۲-لازم است تاکید شود به دلیل سوء استفاده معاندین از این قبیل اقدامات که متفاوت با گذشته است، دانش‌ آموزان از انجام آن اکیدا خوداری کنند، زیرا ابلاغ شده است برابر قوانین توسط مراجع ذی ربط با فرد خاطی برخورد شود.

۳-خوشبختانه از اواسط هفته گذشته تا امروز تعداد رخداد‌های مدارس روند کاهشی چشمگیری را داشته است و گزارشی از وجود دانش آموزان بدحال گزارش نشده است.

۴-همان‌گونه که وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است، فعالیت آموزشی به طور متعارف و مستمر در حال انجام است. به اولیای محترم توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از افت تحصیلی فرزندان خود با متولیان امر آموزشی و تربیتی فرزندانتان و در برپایی کلا‌س‌های درسی، همکاری کامل داشته باشند. بدیهی است مدیران و معلمان محترم با دانش آموزان غایب برابر مقررات آموزشی رفتار خواهند کرد.

۵-مراکز فوریت‌های اورژانس دانش‌ آموزی به شماره ۱۵۷۰ جهت مشاوره به والدین محترم و دانش‌آموزان عزیز آماده پاسخگویی است.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا