فرهنگ و هنر

شیوه نامه انتخاب دانشجوی سرآمد سال آینده ابلاغ می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شیوه نامه انتخاب دانشجوی سرآمد در وزارتخانه علوم نهایی شده و تا چند ماه آینده به مراکز آموزش عالی و دانشگاه های کشور ابلاغ می شود.

به گزارش  پایگاه خبری سلام بازار، محمدعلی زلفی‌گل بعدازظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه دولتی گنبدکاووس اظهار کرد: یکی از وظایفی که برای وزارت علوم تعیین شده، بسترسازی برای مشارکت فعال دانشجویان در بخش‌های فرهنگی هنری اجتماعی بر اساس علاقه مندی و سلایق شخصی آنها است؛ در همین راستا شیوه نامه انتخاب دانشجوی سرآمد در وزارتخانه علوم را نهایی کرده و تا چند ماه آینده به مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور ابلاغ می‌کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: باید تلاش کنیم با بکارگیری همه توانمندی‌ها و ظرفیت موجود، جوانان و دانش آموختگان مفید و ثمربخشی را به جامعه تزریق کنیم.

وی گفت: دانشگاه زادگاه آزاداندیشی، هم‌اندیشی و بازاندیشی است و در سایه چنین محیط علمی، پرواز فکر و دیدگاه‌ها و در نتیجه موفقیت‌های علمی شکل می‌گیرد.

زلفی گل ادامه داد: رؤسای دانشگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را بر اساس قوانین و اسناد و برنامه‌های بلندمدت، میان و کوتاه مدت موجود مانند سند چشم انداز ۲۰ ساله، نقشه جامع علمی کشور، بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد دانشگاهی و قانون بودجه انجام دهند تا دستاوردهای مندرج در برنامه

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا