صفحه اصلی

 تولید ۲.۶ میلیون تن انواع آبزیان در آینده نزدیک | چین، روسیه و اوراسیا مهم‌ترین مشتریان میگوی کشور

معاون شیلات ایران از صادرات ۵۶۰ میلیون دلار انواع آبزیان از ایران خبر داد و گفت: چین، روسیه و اوراسیا مهم‌ترین مشتریان میگوی کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری سلام بازار، شهریار رستمی عصر امروز در آئین کلنگ‌زنی طرح بزرگ مجتمع شیلاتی شیف غربی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاست اصلی سازمان شیلات در دو حوزه صید و صیادی و آبزی‌پروری است.

وی با بیان اینکه بوشهر قطب صید و صیادی است افزود: البته با توجه به تجدیدپذیر بودن آبزیان، محدودیت صید داریم و به سمت آبزی پروری حرکت کرده‌ایم.

معاون سازمان شیلات کشور خاطر نشان کرد: بوشهر سواحل مستعد و مردمان سخت‌کوش دارد و نقش و جایگاه مهمی در آبزی‌پروری دارد.

رستمی تصریح کرد: سیاست جدید شیلات ایران، حرکت کردن از استحصال آبزی‌های دریایی به سمت پرورش ماهی و میگو است.

وی اضافه کرد: رویکرد ما تقویت ذخایر آبزیان از طریق توسعه طرح‌های پرورش ماهی در قفس و پرورش میگو است.

معاون شیلات ایران ابراز کرد: ایجاد اشتغال و افزایش تولید و افزایش سرانه آبزیان از سیاست‌های تحولی سازمان جهاد کشاورزی است.

رستمی از تولید ۲.۶ میلیون تن انواع آبزیان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: امیدوارم با طرح‌های توسعه‌ای به این مهم برسیم.

رستمی با اشاره به اینکه، بوشهر ۴۵ درصد میگوی پرورشی کشور را به خود اختصاص داده است یادآور شد: بوشهر از ۶۱ هزار تن میگوی کشور، بیش از ۳۸ هزار تن میگو تولید و برداشت کرد.

وی به ایجاد اشتغال در طرح‌های پرورش میگو اشاره و خاطر نشان کرد: در قطعه ۱۰ هکتاری ۷ شغل مستقیم و ۲۰ شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود و در سایت جدید شیف غربی، حدود ۴۵۰ شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

رستمی از صادرات ۵۶۰ میلیون دلار انواع آبزیان در کشور خبر داد و ابراز داشت: امسال بیش از ۵ درصد ارزش صادرات آبزیان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

معاون شیلات ایران گفت: چین و اوراسیا و روسیه مشتریان میگوی ایران هستند.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا