اقتصاد و فناوری

رفع مشکلات ۳۱۰۰ واحد‌اقتصادی طی یکسال/ تولید سیستم مهار شن چاه‌های نفت در کشور

رئیس ستاد احیای واحد‌های اقتصادی نهاد ریاست جمهوری  افزود: از ابتدای شروع به کار این ستاد که حدود یک‌سال از آن‌ می گذرد، مشکلات ۳۱۰۰ واحد‌اقتصادی برطرف و این موضوع باعث تثبیت ۸۰ هزار شغل در این واحد‌ها شده است.

 به گزاش پایگاه خبری سلام بازار، آهنگران مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید محصولات حفاری و تجهیزات چاه‌های نفت در نظرآباد در خصوص تولید سیستم مهار شن چاه‌های نفت در کشور گفت: این واحد صنعتی چند سال قبل به علت وجود برخی مشکلات از چرخه تولید خارج شده بود که خوشبختانه با حمایت ستاد احیای واحد‌های اقتصادی نهاد ریاست جمهوری توانستیم مجدد به مدار تولید برگردیم و اکنون محصولات مهم و راهبردی در کشور را تولید کنیم.

آهنگران به تجهیز ۴۰ چهاه نفت به سیستم مهار شن ساخت ایران اشاره کرد و افزود: فن آوری ساخت سیستم مهار شن، چند مرحله‌ای چاه‌های نفت پیش از این در اختیار آمریکا و چین بود که با تلاش و‌ پشتکار نیرو‌های این شرکت این انحصار شکسته و نیاز کشور در خرید این محصول از خارج مرتفع شد.

او می گوید: علاوه بر این که در این شرکت ۱۷ نوع محصول مهم و کاربردی تولید می کنیم و توان رقابت با محصولات خارجی را داریم، امکان پشتیبانی فنی و حتی صادرات این دانش نیز برای ما وجود دارد.

رئیس ستاد احیای واحد‌های اقتصادی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به وجود پنجاه هزار واحد اقتصادی نیاز‌مند حمایت در کشور گفت: این شرکت یکی از هزاران واحد‌های صنعتی است که در چند سال گذشته به علت وجود برخی مشکلات از چرخه تولید خارج شده بود که اکنون با فعالیت مجدد نه تنها شغل ۸۰ نفر تثبیت شد بلکه محصولی مهم و راهبردی نیز در کشور توسط این نیرو‌ها تولید می شود.

مدنی افزود: از ابتدای شروع به کار این ستاد که حدود یک‌سال از آن‌ می گذرد، مشکلات ۳۱۰۰ واحد‌اقتصادی برطرف و این موضوع باعث تثبیت ۸۰ هزار شغل در این واحد‌ها شده است.

تایتل نوشته جدید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا